Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Rozpoczynają się kolejne zadania

W piątek, 31 sierpnia zostały podpisane dwa kolejne kontrakty w ramach realizacji projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież".

Projekt jest realizowany przez spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży przy wsparciu z Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko, w ramach VI konkursu Programu Infrastruktura i Środowisko, Priorytet I - Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach powyżej 15 tys. RLM.

 

 

Uroczyste podpisanie umów odbyło się, podobnie jak to miało miejsce poprzednio, w Urzędzie Stanu Cywilnego w Chodzieży. Inwestora – spółkę Miejskie Wodociągi i Kanalizacja – reprezentował prezes Stanisław Biniecki. W imieniu wykonawcy, Przedsiębiorstwa Inżynierii Środowiska EkoWodrol Sp.z o.o. z Koszalina, wystąpił prezes zarządu Lech Wojciechowski.

Wykonawca został wyłoniony w postępowaniu przetargowym, a wartość brutto podpisanych kontraktów to 4.674.000,00 zł. Kontrakty opatrzone numerami V i VII obejmują zadania: modernizacja stacji uzdatniania wody w Podaninie, odwiert studni głębinowej ujęcie Podanin, budowa sieci wodociągowej magistralnej Podanin – Krystynka – Stróżewo, a także budowa sieci wodociągowej magistralnej Podanin – Chodzież oraz budowa sieci wodociągowej magistralnej Podanin – Stróżewko – Stróżewo.

Jak informują pracownicy MWiK, termin realizacji kontraktu nr V na zadanie 1 i 2 przewidywany jest na 20 miesięcy od podpisania umowy, zadanie nr 3 - 15 miesięcy od podpisania umowy. Kontrakt nr VII zadanie 1 i 2 - 15 miesięcy od podpisania umowy.

Przy podpisaniu kontraktu władze samorządowe reprezentowali – zastępca burmistrza Miasta Chodzieży Piotr Witkowski i zastępca wójta Gminy Chodzież Kamila Szejner.