Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Dni otwarte - zapraszamy na oczyszczalnię

Zajrzyj za kulisy projektu unijnego realizowanego w Chodzieży! Pracownicy spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży przygotowali dla zwiedzających imprezę promującą projekt "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież."

Impreza będzie miała charakter interaktywnej prezentacji, która odbędzie się na terenie Miejskiej Oczyszczalni Ścieków w Studzieńcu, połączonej z piknikiem rodzinnym, podczas którego wiele atrakcji czeka zwłaszcza na najmłodszych zwiedzających.

Organizatorzy przewidują przeprowadzenie wycieczki z przewodnikiem po oczyszczalni połączonej z prezentacją projektu. Poza tym będzie można obejrzeć wystawę sprzętu wodociągowego, wziąć udział w zajęciach pt "Zagrajmy w eksperymenty"

 

prowadzonych przez chodzieską latarnię Polski cyfrowej.

Na dzieci czekają gry i zabawy, spacer ścieżką edukacyjną poświęconą gospodarce ściekowej. Odbędzie się również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów pt. „Ścieki oczyszczamy - czyste środowisko mamy!”

W zależności od pogody pracownicy MWiK poczęstują dzieci lodami i słodkościami, a wszyscy zwiedzający otrzymają bezpłatny poczęstunek w postaci grochówki i chleba ze smalcem.

Impreza rozpocznie się w sobotę 9 maja o godzinie 10.00. Na piknik składać się będą 3 bloki programowe dla trzech grup zwiedzających. Każdy blok będzie trwał 2 godziny. Zakończenie ostatniej tury przewidywane jest na godzinę 16.00.

W związku z tym, iż impreza będzie odbywać się poza miastem, organizatorzy zapewniają darmowy transport specjalnie na ten dzień uruchomioną linią komunikacji miejskiej.

Informacja o godzinach i miejscu odjazdu autobusów zostanie opublikowana w kolejnych komunikatach.

 

Przypomnijmy, że realizowany przez MWiK projekt uzyskał 23.587.700,09 zł dofinansowania z Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji to 50.298.011,00 zł.