Get Adobe Flash player

ul. Notecka 5a

64-800 Chodzież

 

 

UPORZĄDKOWANIE GOSPODARKI WODNO-ŚCIEKOWEJ
na terenie Miasta i Gminy Chodzież


Będą utrudnienia w ruchu

Od poniedziałku 1 września rozpoczną się kolejne prace związane z realizacją największej inwestycji wodociągowej w dziejach Chodzieży.

W ramach zadania o nazwie „Modernizacja sieci kanalizacji sanitarnej ul. Wojska Polskiego i Reymonta w Chodzieży" będą wykonywane prace dotyczące renowacji kanalizacji sanitarnej w okolicy Jeziora Miejskiego, na odcinku pomiędzy Promenadą a Pływalnią „Delfin". Prace będą wykonywane nowoczesną metodą bezwykopową, za pomocą rękawa termoutwardzalnego.

 

 

W dwa tygodnie później, od 15 września mają rozpocząć się roboty od skrzyżowania ul. Zwycięstwa i Wł. Reymonta i dalej wzdłuż ul. Wł. Reymonta do skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego. W związku z uwarunkowaniami ta część prac będzie już wykonywana metodą tradycyjną - wykopową. Firma Gazopol, która jest wykonawcą zadania, planuje zakończenie robót na koniec listopada.

Z pracami wiążą się oczywiście utrudnienia w ruchu drogowym, które są niemiłą koniecznością. W związku z tym zarówno wykonawca, jak i inwestor, którym jest spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Chodzieży, proszą mieszkańców o cierpliwość i wyrozumiałość.

Prace odbywają się w ramach realizacji przez MWiK Sp z o.o. projektu inwestycyjny „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie miasta i gminy Chodzież". Spółka otrzymała na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej w kwocie ponad 21.000.000 zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Spójności Programu Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość inwestycji wynosi blisko 48.000.000 zł.